a3

W lutym bieżącego roku klasy trzecie miały możliwość uczestniczenia w konkursie, który sprawdzał znajomość przepisów ruchu drogowego. Inicjatorkami pomysłu były prof. J. Dziechciarz-Duda oraz prof. Monika Mogiła. Największą liczbę punktów zdobyła klasa III d, zapewniając sobie wyjątkową nagrodę — zajęcia w ośrodku WORD Zawiercie. Podczas tego spotkania uczniowie mogli zgłębiać tajniki jazdy samochodowej, mieli też możliwość dać się porwać motoryzacyjnej przygodzie. Technika jazdy po łuku, testy na prawo jazdy, czy nawet korzystanie z symulatora dachowania — to tylko niektóre doświadczenia, które ich spotkały. Po intensywnych zajęciach przyszedł czas na rywalizację w parach. Wiązała się ona z dużymi emocjami, ale też wysiłek się opłacił. Na uczestników czekały fantastyczne nagrody ufundowane przez WORD Częstochowa i Zawiercie.

Serdeczne słowa uznania należą się Pani Annie Kalecie, Panu Wojciechowi Straczyńskiemu i Panu Dawidowi Korzeniowskiemu za niezmordowaną pracę i organizację tego wydarzenia. Nie można także zapomnieć o egzaminatorach z WORD, którzy poświęcili swój cenny czas, a szczególnie o Dyrektorze, Panu Włodzimierzu Mogile. Dziękujemy za stworzenie niezwykłej okazji do nauki dla naszych uczniów oraz mnóstwo wspaniałych inspiracji.

Zakończył się 1 etap konkursu plastyczno-graficznego na plakat jubileuszu 90-lecia szkoły.

Przystępujemy do etapu 2  - każdy z Was będzie mógł wybrać swojego faworyta!

Zagłosuj na wybrane plakaty

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Nasza szkoła od trzech lat aktywnie uczestniczy w Dniu Przedsiębiorczości, który jest organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W tegorocznym programie uczniowie mieli możliwość odbycia jednodniowego stażu w różnorodnych miejscach związanych z ich przyszłymi ścieżkami zawodowymi. Każde z tych doświadczeń było dla nich nie tylko inspirujące, ale także bardzo pouczające. Wcielenie się na jeden dzień w rolę pracownika danej branży pozwoliło im spojrzeć na przyszłość z zupełnie nowej perspektywy i podjąć trafniejsze decyzje dotyczące wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, placówkom i firmom, które otworzyły swoje drzwi dla naszych uczniów. Ich zaangażowanie i chęć dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem są niezastąpione w procesie kształtowania przyszłych liderów i specjalistów. Dzięki Państwa otwartości i zaangażowaniu młodzi ludzie zyskali cenne doświadczenia, które na zawsze pozostaną w ich pamięci i wpłyną pozytywnie na ich drogę zawodową. Podziękowania składamy:  Starostwu Powiatowemu w Zawierciu, Urzędowi Miasta w Zawierciu, Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu, Szpitalowi w Myszkowie, Integracyjnemu Przedszkolu nr 12 w Chorzowie, Integracyjnemu Przedszkolu nr 3 w Zawierciu, Przedszkolu nr 5 w Zawierciu, Szkole Podstawowej nr 2 w Porębie, Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu, „Fizjo-Met” w Zawierciu, Firmie Vision z Zawiercia, Zakładowi Opiekuńczo – Leczniczemu Eden w Zawierciu, Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu  oraz Kancelarii  Adwokackiej DURAJ RECK z Katowic.

Opiekunki programu: Sylwia Nowicka, Joanna Dziechciarz-Duda

dzp18

Do naszej szkoły chodzi wielu pozytywnych ludzi, osób, które posiadają jakieś pasje, które czynią ich życie ciekawszym. Pisaliśmy o nich wielokrotnie. W Żeromie mamy silną reprezentację ratowników WOPR, o czym będziecie mogli przekonać się już w najbliższy poniedziałek podczas zorganizowanego przez nich pokazu udzielania pomocy osobom wydobytym spod wody. Woprowcy z Żeroma pokażą również, jak przeciwdziałać utonięciom. Ratowanie życia to niejedyna dziedzina , w której się udzielają, działają również społecznie , między innymi na rzecz wychowanków placówek opiekuńczo- wychowawczych w Zawierciu. Jedną z form tej działalności były zajęcia dotyczące nauki nurkowania. Do tego grona osób pozytywnie zakręconych należą między innymi :Wojtek Mysur z klasy 3a oraz Michał Zagórski z klasy 2g. Tak trzymać Panowie! Gratulujemy!

dyp1111

Guten Tag! 你好! Bonjour! Hola! Salve! Good morning! Goedemorgen!

Jesteśmy wszędzie!

90 lat istnienia szkoły to około 13 tysięcy absolwentów, którzy opuścili mury Żeroma i pofrunęli w świat. Jesteśmy wszędzie, na każdym kontynencie, w każdym zakątku świata.

Mamy do Was drodzy Absolwenci ogromną prośbę i małe zadanie do wykonania. Jeśli mieszkasz za granicą, to prosimy, abyś wypełnił formularz i przesłał go do nas. Oznaczymy Cię na naszej interaktywnej mapie specjalną pinezką! W ten sposób zobaczymy, gdzie poniósł Was los i skąd przyjedziecie do nas na VIII Zjazd Absolwentów.

Czekamy na Wasze formularze. Do zobaczenia 8 czerwca 2024 roku!

Auf Wiedersehen! 再見! Au revoir!  Adios! Arrivederci! Goodbye! Tot ziens!

Zobacz mapę