IMG20240424095102

Mimo szarości za oknem, uczniowie klas 3B i 3C zostali zaproszeni na niezwykłą podróż przez barwne zakątki globu podczas wykładu z geografii. To wyjątkowe doświadczenie stało się możliwe dzięki gościnności pana Adama Mrozowicza — postaci o niezwykłym życiorysie. To pasjonat żeglowania, posiadający talent aktorski (Kabaret DNO), przejawiający wielką miłość do odkrywania świata.

Jak mawia Jacek Piekara, "Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga, by w nią wyruszyć". Pan Adam jest uosobieniem tej odwagi i determinacji, prowadząc nas poprzez swoje podróże z niegasnącym entuzjazmem. Dzięki fascynującym zdjęciom i opowieściom z jego rejsów, uczniowie przenieśli się na piękne wyspy, egzotyczne plaże i tajemnicze uliczki, które widzieli dotychczas na kartach podręczników.

Jego opowieści odkryły przed nami nieznane aspekty kultur i zwyczajów różnych miejsc na świecie, a niekiedy zaskakujące fakty zburzyły nasze dotychczasowe wyobrażenia. Mam nadzieję, że ta podróż wirtualna zainspiruje naszych uczniów do śmiałego odkrywania świata i spełniania swoich marzeń. Dziękujemy panu Adamowi za niezapomniane doświadczenie, które na zawsze pozostanie w naszych sercach! Spotkanie przygotowała Joanna Dziechciarz — Duda.